Radio Slobodna Makedonija Skopje Online

  Radio Slobodna Makedonija Skopje Online
  LIVE OFFLINE
  Country: Radio Slobodna Makedonija Skopje Online Radiostanica.comMakedonija
  Genres: variety
  Loading...
  Track Image Now Playing :

  Radio Slobodna Makedonija

  Под слоганот „слушај во боја“ во 07:00 часот на 11 декември 2013 година новото радио „Радио Слободна Македонија“ го означи своето постоење. „Радио Слободна Македонија“ е национално радио кое ќе оди на целата територијата на Македонија од говорно музички формат на кое свои емисии и прилози ќе имаат најпознатите македонски радио и ТВ водители, актери, новинари и познати естрадни фаци почна да зрачи во македонскиот етер. Новото национално радио се емитува на фреквенцијата на поранешното радио Равел во Скопје, и на нови фреквенции низ целата држава.Slušajte odlične radio stanice iz Makedonije uživajte u muzici na sajtu radiostanica.ba. Sve EXYU Radio Stanice Uživo Na Internetu slušajte na našem radio portalu. Pored radio stanica, tu je i radio chat, radio blog i najnovije informacije sa estrade.

  Contacts

  Address : Bul. Ilinden Br. 9 Скопье 1000

  Email : [email protected]

  Leave a Review